Léčivý dotek

EFT terapie, služby duly, masáže

 

Těhotenské masáže

V těhotenství je zvláště důležité věnovat pozornost tělu. Tělo je zatíženo množstvím změn, zvyšuje se objem krve, zvětšují se nároky na ledviny a plíce, vlivem hormonů měknou a povolují vazivové tkáně….

Od narození až do pozdního věku doteky formou masáže slouží jako prostředek léčby, relaxace, povzbuzení smyslů a uklidnění mysli, stejně jako nás přivádějí v soulad se sebou samými. Mnoho žen považuje masáž za účinný způsob snížení bolesti při porodu, protože stimuluje produkci endorfinů, které slouží jako přirozené relaxanty, zmírňují bolesti a přinášejí euforii a uvolnění jak v těhotensví tak při porodu. Pravidelná masáž napomáhá vyrovnání vaší energie a je prevencí onemocnění.

Snad nejdůležitější za všeho je to , že masáž povzbuzuje a dodává pocit, že si Vás někdo váží a pečuje o Vás a Vy jste poté lépe připravena péči a lásku předat svému dětátku.

Pro těhotné nabízím - masáž zad a šíje, která probíhá v sedě a vleže na boku, ulevuje od bolestí, naladí do relaxovaného stavu.

- reflexní terapii plosky nohy, nohy jsou v těhotenství zvláště zatíženy zvyšující se hmotností, masáží reflexních plošek a bodů se startuje samoléčení celého organismu a  tuto metodu lze využít na konci těhotenství i k jemné stimulaci porodu.

- manuální lymfodrenáž nohou či rukou, pod vlivem hormonů povolují vazivové tkáně, které jsou přítomné i v cévách, může docházet k otokům či vzniku křečových žil. Tato masáž mimo jiné napomáhá odstraňovat otoky a působí jako prevence křečových žil.