Léčivý dotek

EFT terapie, služby duly, masáže

 

Služby duly

Informace na stránkách duly.eu, seznam dul na Vysočině.

Kdo je dula?

Je to název pocházející z řečtiny, který se dnes používá pro speciálně vyškolenou ženu, která poskytuje psychickou (ale i fyzickou) podporu nastávající matce případně i otci a přispívá tak k dobrému začátku nové rodiny. Jejím úkolem je vytvořit pro ženu maximálně klidné a pohodové prostředí, aby se mohla cítit volně a bezpečně a mohla nerušeně vnímat porodní proces, svoje tělo a miminko, umožnit ženě, aby svůj porod vnímala, co nejpříjemněji s dalekosáhlými příznivými důsledky, jak pro ženu a její mateřství, tak pro miminko.

Navazující předporodní péče a souvislý doprovod duly během porodu je pro matku přínosná po fyzické i citové stránce. Dochází při ní k menšímu množství lékařských zásahů a komplikací. Dula však neposkytuje zdravotnické služby, doplňuje práci porodních asistetnek a lékařů. Dula posiluje sebedůvěru ženy v její schopnosti porodit své dítě. Uvědomuje si, že porod je jedním z klíčových okamžiků v životě ženy, že způsob, jakým žena a dítě porod prožijí, společný začátek, je pro oba určující v mnoha rovinách.

Péče duly o matku a novorozence má pozitivní vliv na kojení, na délku času, který matka a dítětem tráví a mimo jiné také na výskyt poporodní deprese. Matky doprovázené dulami také samy hodnotí osobnost svého dítěte, jeho schopnosti a zdravotní stav dítěte pozitivněji.

V minulosti bylo běžné, že rodičku při porodu doprovázely blízké ženy, v některých částech světa se tento zvyk udržel dodnes. Tuto tradici dnes oživují duly.

Jaké služby poskytuji?

- psychickou (ale i fyzickou) podporu ženám, jejich partnerům i jejich rodině v průběhu těhotenství, porodu i šestinedělí

- doporučení ohledně životosprávy v těhotenství

- spolupráci při přípravě porodního přání (plánu)

-

- podporu nové rodině v šestinedělí

- sdílení a pomoc při zpracování porodních zážitků

Moje služby jsou vhodné i pro druhorodičky (i vícerodičky), které mají z předchozích porodů nepříjemné zkušenosti a rády by to zkusily jinak.

V současné době do odvolání k porodům nedoprovázím.